تبلیغات
مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان - استفاده از ترمز فوکو برای موتورهای با دو جهت حرکت
***به وبلاگ مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان خوش آمدید*** چکیده پروژه کارشناسی کل گرایشهای برق*** لطفا پس از مشاهده مطالب ارائه شده نظر خود را مطرح کنید*** ترس از وارد شدن در هر کار، شکست را به همراه دارد***


مدیرگروه پژوهشی ماشین های الکتریکی و محرکه جهاد دانشگاهی خواجه نصیر روز جمعه در گفتگو با ایرنا افزود: ترمز فوکو به دو منظور استفاده می شود، این ترمز در کاربرد نخست به عنوان بار عمل کرده که می تواند برای تثبیت و کنترل محرک های دوار مانند الکتروموتورها و توربین ها استفاده شود.

«خلیل کندی» افزود: کاربرد دیگر ترمز فوکو به عنوان ترمز بوده که در آن تجهیزات دوار در حال حرکت سرعت حرکتی را کم کرده موجب توقف این تجهیزات شود که این عملکرد مانند ترمزهای خودرو است.

مدیر گروه پژوهشی ماشین های الکتریکی و محرکه جهاد دانشگاهی خواجه نصیر در باره عملکرد این دستگاه توضیح داد: اساس کار این دستگاه بر تلف کردن انرژی اینرسی اجسام دوار به شکل مغناطیسی است و برای موتورهای خاص با خاصیت کانسرواتیوی یا دو جهت گردش مخالف هم طراحی شده است.

وی گفت: بخش ایجاد کننده میدان مغناطیسی توسط جریان مستقیم -دی سی- درون میدان مغناطیسی حرکت می کند و به واسطه این حرکت جریان گردابی -فوکو- ایجاد شده که موجب هدررفتن نیروی محرکه موتور در حال دوران می شود.

مدیرگروه پژوهشی ماشین های الکتریکی و محرکه جهاد دانشگاهی خواجه نصیر یادآورشد: این نمونه ترمز فوکو برای موتورهای با دو جهت گردش مخالف هم و بازده قدرتی 50 تا 80 کیلووات ساخته شده که با این ویژگی ها منحصر به فرد است.

وی افزود: در حالت معمولی ترمز های فوکو در موتورهای معمولی حتی با قدرت بالای 500 کیلووات ساخته می شود اما در حالت موتور گردش در جهت مخالف هم حتی برای بازده قدرتی کمتر از 50 کیلووات نیز ساخته نشده است.

به گفته کندی، این دستگاه در حالت موتور های معمولی با قیمت تمام شده یک سوم نمونه های معمولی طراحی و تولید شده و این درحالی است که برای موتورهای خاص -حالت کانسرواتیوی- اختلاف قیمت بیشتر می شود

آرشیو مطالب
نظرسنجی اساتیدبرق
لطفا استاد مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید...؟

صفحات وبلاگ
پیوند های روزانه

امکانات جانبی
ابتدا نیت کنید سپس با ذکر سه صلوات کلیک کنید

از این بازی اعتیادآور آنلاین لذت ببرید
بازی آنلاین فرودگاه

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار