تبلیغات
مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان - دنیای قدرت برق نیروگاه-انتقال-توزیع
***به وبلاگ مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان خوش آمدید*** چکیده پروژه کارشناسی کل گرایشهای برق*** لطفا پس از مشاهده مطالب ارائه شده نظر خود را مطرح کنید*** ترس از وارد شدن در هر کار، شکست را به همراه دارد***


تجهیزات پستهای فشار قوی

مقدمه ای بر میكروكنترلرهای AVR

میكروهای AVR دارای انعطاف پذیری غیر قابل مقایسه و بی همتایی هستند.آنها قادر به تركیب هر نوع كدی با یك معماری كارامد از طریق زبانهای C و Assembly هستند و قادرند از طریق این برنامه ها تمام پارامترهای ممكن در یك سیكل یا چرخه ماشین را با دقت بسیار بالا هماهنگ كنند.میكرو AVR دارای معماریی است كه میتواند در تمام جهات مورد استفاده شما،عمل كند میكرو AVR معماریی دارد كه برای شما كارایی 16 بیتی ارائه می دهد كه البته قیمتش به اندازه یك 8 بیتی تمام می شود.

 بهره های كلیدی AVR :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سوم بهمن 1389ساعت 13:49  توسط کوچکسرایی  |  نظر بدهید

تست ولتاژ بالا HIPOT

واژه HIPOT یا HI POT مخفف واژه HIGH POTENTIAL است.

برای اینكه بدانیم تست HI POT چیست و چگونه انجام می شود، لازم است در ابتدا تئوری تست HI POT را تشریح كنیم. گاهی اوقات این تست، تست استقامت دی الكتریك نامیده می شود و به منظور تشخیص قدرت عایقی بین حامل های جریان فشار قوی و متعلقات آنها بكار می رود. این تست با اعمال یك ولتاژ بالا به هادی ها و متعلقات آنها انجام می گیرد و میزان جریان نشتی جاری شده بین عایق اندازه گیری می شود. بر طبق نظریه اگر یك مقدار ولتاژ بالاتر از ولتاژ نامی هادی به عایق اعمال گردد و بدون اینكه شكست (كه نتیجه آن جریان نشتی بزرگی می باشد) اتفاق بیفتد، آنرا تحمل كند آنگاه هادی مورد تست در شرایط كار نرمال خود بدون هیچ مشكلی راه اندازی می گردد. این تست بر روی کابل های ولتاژ بالا و باسبار ها صورت می گیرد.

بقیه در ادامه مطلب ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه یکم بهمن 1389ساعت 7:15  توسط کوچکسرایی  |  یک نظر

فیوزها

جریان در یك مدار جزء لا ینفك آن سیستم الكتریكی می باشد . در هر مداری یك جریانی متناسب با آن مدار بر قرار خواهد بود و بسته به مهندسی آن مدار باید جریانی در حد متعادل در آن سیستم جاری شود . بدین معنی كه نمیتوان از یك سیم جریانی زیاد عبور كند . حال بپردازیم به علل بوجود آمدن جریان غیر متقارن در یك مدار این جریان ها معمولاً بر اثر اضافه جریان یا اتصال كوتاه شدن در نقطه ای از مدار بوجود می آید ؛ حال چه در مدار سیستم AC باشد و یا در مدار سیستم DC .

اضافه جریان در اثر اتصال بار های اضافه به یك سیستم بوجود می آید كه اضافه بار نیز گفته می شود ، جریان اتصال كوتاه ، اضافه جریانی است كه در اثر بوجود آمدن مقاومت یا امپدانس پائین در یك مدار بوجود می آید كه قبلاً نسبت به هم دارای اختلاف پتانسیل بوده اند .

              بقیه در ادامه مطالب .....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم آبان 1389ساعت 18:2  توسط کوچکسرایی  |  6 نظر

مشخصات پلاك كنتاكتور:

Ith2: جریان دائمی - جریانی است كه می تواند در شرایط عادی از كنتاكتهای قدرت كنتاكتور و در زمان نامحدود بدون قطع عبور نماید.

Ith1: جریان هفتگی (قطع و وصل) - جریانی است كه با اتصال یك بار در هر هفته از كنتاكتهای كنتاكتور بدون تاثیر در كاركرد كنتاكتور عبور نماید.

Ith: جریان شیفتی (هشت ساعته) - جریانی است كه با اتصال یك بار در هر هشت ساعت از كنتاكتهای كنتاكتور بدون تاثیر در كاركرد كنتاكتور عبور نماید.

Ie: جریان نامی - جریان قابل تحمل برای كنتاكتهای اصلی

I1s: جریان اتصال كوتاه - مقدار جریانی است كه كنتاكتها می توانند در زمان اتصال كوتاه تحمل نمایند.

Ve: ولتاژ نامی تحمل تیغه ها - مقدار ماكزیمم ولتاژی است كه كنتاكتهای كنتاكتور در شرایط كار عادی می توانند تحمل نمایند.

Vi: ولتاژ عایقی بدنه كنتاكتور

Vc: ولتاژ تغذیه - مقدار ماكزیمم ولتاژی است كه به بوبین كنتاكتور میتوان اعمال كرد.

طول عمر :

این مشخصه تعداد قطع و وصل های ضمانت شده را با ضرایبی كه به اعدادی نسبت داده شده است بیان می كند

بقیه در ادامه مطالب ..... 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 18:28  توسط کوچکسرایی  |  12 نظر

طبق استاندارد بین المللی ، ایزولاسیون تجهیزات فشار قوی در هر سطح ولتاژی با در نظر گرفتن اضافه ولتاژهای موجی    پیش بینی و ساخته می شود . اضافه ولتاژها به عنوان تهدیدی جدی برای ایزولاسیون تجهیزات فشار قوی می باشند كه موجب بروز قوس الكتریكی بروی تجهیزات میشود؛ كه اگر ین قوس بصورت داخلی باشد موجب انفجار و انهدام تجهیز می گردد.

برقگیرهای فشار قوی برای جلوگیری از بوجود آمدن هر نوع قوسی بروی تجهیزات در نظر گرفته میشود و با توجه به سطح ولتاژ ، با تجهیزات دیگر بصورت موازی نصب می گردد.

بقیه در ادامه مطالب ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1389ساعت 21:32  توسط کوچکسرایی  |  5 نظر

سال ۱۳۸۹ بر همه شما بازدیدكنندگان عزیز گرامی باد

آرزوی سالی توام با موفقیت و پیروزی

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم اسفند 1388ساعت 14:2  توسط کوچکسرایی  |  7 نظر

یكی از روشهای خوب و مناسب جهت بررسی تحولات داخل ترانسفورماتورهای قدرت  ، آنالیز گازهای موجود و محلول در روغن ترانسفورماتور می باشد ؛ این گازها از تنش های الكتریكی ، حرارتی و مكانیكی در داخل ترانسفورماتور تولید  می شوند و معمولاً عبارتند از هیدروژن (H2) ، متان (CH4 ) ،     منو اكسید كربن ( ‍CO) ، دی اكسید كربن ( CO2) ، اتیلن (C2H4 ) ، اتان ( C2H6) ، و استیلن (C2H2 ) كه اندازه و مقدار موجودیت هر یك از این گازها در روغن ترانسفورماتور بیانگر یك عیب ویژه ای در داخل ترانس قدرت است ( مطابق با استاندارد IEC 61599    ) و عدم توجه به میزان این گازها موجب خسارتهای مالی و جانی خواهد بود .

       


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم اسفند 1388ساعت 0:10  توسط کوچکسرایی  |  4 نظر
آرشیو مطالب
نظرسنجی اساتیدبرق
لطفا استاد مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید...؟

صفحات وبلاگ
پیوند های روزانه

امکانات جانبی
ابتدا نیت کنید سپس با ذکر سه صلوات کلیک کنید

از این بازی اعتیادآور آنلاین لذت ببرید
بازی آنلاین فرودگاه

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار