تبلیغات
مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان - بهترین کتابهای کنکور ارشد مهندسی برق
***به وبلاگ مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان خوش آمدید*** چکیده پروژه کارشناسی کل گرایشهای برق*** لطفا پس از مشاهده مطالب ارائه شده نظر خود را مطرح کنید*** ترس از وارد شدن در هر کار، شکست را به همراه دارد***


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 دی 1390
در اولین پستم میخوام به کتابهای کنکوری کارشناسی ارشد برق قدرت اشاره کنم و توصیه اکید من اینه که حتما به روند مطالعاتی و توضیحات اون توجه بشه. نکته حائز اهمیت اینه که از معرفی این کتابها هیچ پورسانتی نصیب بنده نمیشه و حتی بدلایل خاص خودم از اینکه برای موسسه یا موسساتی اینچنین از طرف من تبلیغ بشه بیزارم و لازم هم نمیبینم کسایی که توانایی مالی خرید این کتابها رو ندارن مجبور به این کار بشن. میتونید از دوستای سال بالاتری خودتون یا کتابخونه دانشگاهتون بیشتر این کتابها رو تهیه کنید و نکته آخر این که معرفی این کتب و توضیح و تفسیر اون به نظر شخصی اینجانب برمیگرده، ممکنه خیلیهاتون نظراتتون متفاوت باشه یا کتب و جزوات دیگری رو مد نظر داشته باشید و فکر میکنید مفیدتره. منم تا زمانی که اون کتبو نخونده باشم، نظرم ممتنعه. میتونید اونها رو تو قسمت نظرات برای من و دیگر دوستان کامنت کنید.


برای مشاهده ادامه مقاله روی "ادامه مطلب" كلیك كنید...
· زبان تخصصی و عمومی

1- بزرگترین منبعتون داشته هایتون از گذشته است. امسال روند سوالات بالکل فرق کرده و تمامی رشته ها ساختار زبانشون یکسانسازی شده. 30 تا سوال در 30 دقیقه. حدود 10 سوال از کلمه، 5 سوال از گرامر که یک متن میدن و میگن پر کنین و باقی یعنی 15 سوال از متن میدن که با یک حساب سرانگشتی و دو دو تا چهار تا میشه فهمید که نباید متنو خوند و باید استراتژی خاص متن خونی رو یاد گرفت.

2- درس زبان تخصصی در طول ترم

3- زبان تخصصی راهیان ارشد

4- زبان عمومی و تخصصی پارسه

· مدارهای الکتریکی 1و2

1- تمرینات نظریه اساسی مدارها و شبکه ها (ترجمه دکتر جبه دار) – فقط در طول ترم مربوطه توصیه میشه!

2- جزوه مدار 1و2 پارسه (تالیف دکتر عبدالعالی) – درس بهمراه تست برای شروع کار عالیه و یجورایی منو به یاد کتاب شیمی های اندیشه سازان میندازه!

3- کتاب مدارهای الکتریکی پردازش (تالیف دکتر دلیرروی فرد) – حاوی تستهای تکمیلی بهمراه تستهای کنکور منتخب که تقریبا تمام تیپ سوالات را پوشش میده و توصیه اکید میشه که حتما حداقل 3 بار مصرف شود!!

4- مدارهای الکتریکی آزمون ارشد (مهندس حامد علیپور) – حاوی تستهای کنکورهای سالهای گذشته برای تمرین بیشتر در ضمن داشتن وقت کافی. البته ممکنه بانک سوالات کنکور هم مشابه کار این کتابو بکنه منهای درسش.

· ریاضیات (معادلات دیفرانسیل، ریاضیات مهندسی و آمار و احتمالات مهندسی)

1- ریاضیات پارسه – معادلات و ریاضیات مهندسی تالیف دکتر محمد صادق معتقدی به سبک جزوه وار نوشته شده بطوریکه لپ کلام رو با نکته ها و مثالهای پوششی اون فرا میگیرید البته بدیش اینه که هیچ تستی نداره ولی کتاب دیگه ای هست که تبلیغ میکنه که تستهای تالیفی و کنکوری داره. با توجه به اینکه من اون کتابها رو نخوندم نظری نمیدم. کتاب آمارشم تقریبا شما رو از کتابهای دیگه بینیاز میکنه.

2- معادلات دیفرانسیل راهیان ارشد (تالیف بهزاد خداکرمی) – که بتازگی به این کتاب آمار و احتمالات نیز اضافه شده و میشه گفت بیش از حد کامله.

3- ریاضیات مهندسی مدرسان شریف (تالیف مهندس حسین نامی) – این هم مشکل اساسیش کامل بودن زیاده از حد و داشتن نکات مهم با مثال تستی، تستهای کنکورهای رشته های گوناگون، تستهای تکمیلی و تستهای خودآزمونیه. توصیه میشه!!

· سیستمهای کنترل خطی

1- کنترل آریاز برادرانی – که به اسم نویسنده شاکی از زمونه و زمانش معروف شده. بهرحال این کتابیه که همه جا پیشنهاد میشه هر چند اشکالاتی تو کارشه ولی متمرکز کردن درس و نکته و تست در یک مجموعه در مجموع کار خوبی رو در آورده.

2- کنترل راهیان ارشد – که یک کتابش جداگانه مخصوص برقیهاست و کتاب دیگه اش مخصوص مکانیکیها و هوافضاییها. درسش که اکثرا کپی برداری از کتاب معروف اگاتا و چند کتاب دیگه ست و در هر دو کتاب قسمت درسیش بخوبی قوانین کپی پیست اجرا شده باقی میمونه کنکورهای هر رشته که علاوه بر سراسری تستای آزاد رو هم داره. جوابهای تستهای کنکور این مجموعه کمی کاملتر و قابل قبولتر از کتابهای دیگه به نظر میرسه.

نکته1: در تستهای کنکور آزاد، فقط تستهای کنترلش بخوبی با تستهای سراسری برابری میکنه و بلکم مفهومیتر! تستهای ماشین هم بعنوان تستهای نکته دار توصیه میشه زده بشه.

نکته 2: اثبات شده تستهای آسون حل شده کنترل که هیچ، تستهای سخت ترش، اگه به جواب رسیدی، رسیدی. اگه نرسیدی بدان و آگاه باش که از پنج کتابی که در تستهای کنترل استفاده میشه هیچ کدومشون جواب یکسانی ندارند (با احتساب اینکه هیچکدوم از چهار گزینه هم درست نیست!!)

· بررسی سیستمهای قدرت

1- سیستمهای قدرت جلد اول (احد کاظمی) – کتابی است جزوه وار که بعضی بخشها از جمله ترمیم امپدانس و پخش بار رو خوب توضیح داده. از جلد دومش بخش پخش بار بهینه اقتصادی هم می آد.

2- جزوه پارسه

3- جزوه جهش

4- مژده به همه کنکوریهای سال 1388. تو تابستون سال 87 کتاب نکته و تست بررسی به بازار می آد. فقط همین. مقام مسئول خواسته نامش فاش نشه!!

5- کتابهای مرجع و منبع دیگه ای که استاداتون معرفی میکنن! چون بقدری فقدان منبع و تست تو این درس زیاده که کار هر کسی نیست تستهای بررسی رو جواب بده. تستهای بررسی هر سال داره سخت تر از پارسالش میشه و کسی قادره خوب به سوالا جواب بده که به تمامی مفاهیم احاطه داشته باشه.

6- تستهای آزمونهای سالهای گذشته سراسری و پارسه!! (چیزی نمیگم!) بدلیل کمبود سوالات اکیدا توصیه میشه اینجور سوالات رو از زیر سنگ هم شده پیدا کنید و تستاشو بزنید! (چیزی نمیخواستم بگم!!!)

· ماشیهای الکتریکی 1و2

1- ماشینهای الکتریکی پردازش (تالیف متین مشکین) – عالی و فراتر از حد انتظار

2- ماشینهای الکتریکی (تالیف پروفسور بیم بهارا) – حتی المقدور مثالهای این دو جلد کتاب رو حل کنید و بدونید دقیقا از متن مثالهای این کتاب بدون عوض کردن حتی یک واو چندین بار تا بحال سوال اومده برخی بخشها بالاخص بخش تبدیل انرژی رو که مجبورید از این کتاب بخونید. بخش ماشینهای DC مثالهاش بقدر کافی کافیه!! ولی تو بخش تمریناتش برای موتور و ژنراتور قسمتهایی است که مفهومیه من جمله تغییر سیمبندی یا عوض کردن پلاریته و ... چه تغییری در ولتاژ و سرعت خروجی داره و از این دست سوالا که خیلی مهمند.هارمونیکها رو هم بخصوص مثالهاشو از این کتاب بخونید.

3- ماشینهای الکتریکی (پی. سی. سن) – که معرف حضور همه هست.

· الکترومغناطیس

1- رهیافت حل مساله در الکترومغناطیس (تالیف محمود دیانی) – توصیه میشه حتما تو تابستون شروع به حل مسایلش بکنید بصورت وحشتناکواری! راندمان خوندن شما را افزایش میده هر چند بعد از مدتی کنار گذاشتن الکترومغناطیس دچار راندمان معکوس میشید!! ولی این کتاب و کتابهای مشابه در دروس الکترونیک 1 و 2 (که در طول ترم با اونا کار کردم) توصیه میشه.

2- الکترومغناطیس پردازش (تالیف دکتر محمود محمد طاهری) – نیازی به معرفی نمیبینم.طبقه بندی: کارشناسی ارشد، 
ارسال توسط ایمان حافظی
آرشیو مطالب
نظرسنجی اساتیدبرق
لطفا استاد مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید...؟

صفحات وبلاگ
پیوند های روزانه

امکانات جانبی
ابتدا نیت کنید سپس با ذکر سه صلوات کلیک کنید

از این بازی اعتیادآور آنلاین لذت ببرید
بازی آنلاین فرودگاه

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار