تبلیغات
مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان - حفاظت شبکه های توزیع
***به وبلاگ مهندسی برق دانشگاه آزاد مسجدسلیمان خوش آمدید*** چکیده پروژه کارشناسی کل گرایشهای برق*** لطفا پس از مشاهده مطالب ارائه شده نظر خود را مطرح کنید*** ترس از وارد شدن در هر کار، شکست را به همراه دارد***


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1391

حفاظت شبکه های توزیع

تجهیزات سیستم قدرت معمولاً از قیمت بالایی برخوردار می باشند لذا ایمن کردن آنها در مقابل خطرات از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از این خطرات، خطرات ناشی از اتصال کوتاه می باشد که باعث ایجاد جریان بسیار بالایی، بالاتر از ظرفیت تجهیزات، می شود که در صورت قطع نشدن این جریان، صدمات زیادی به شبکه وارد می شود لذا برای محافظت شبکه در مقابل اتصال کوتاه نیاز به حفاظتهایی می باشد تا خطرات را حس کرده و دستور قطع را صادر کننده، و از صدمات جلوگیری شود. با قطع شدن جریان خطا می توان تا رفع شدن خطا مشترکین را از مسیری دیگر و با انجام عملیات مانور برق دار نمود. لذا انرژی توزیع نشده را نیز کاهش داد.
لذا آشنایی با تجهیزات حفاظتی و راهنمای حفاظت شبکه برای طراحان و بهره برداران شبکه اهمیت ویژه ای دارد. آشنایی با این روشها و تجهیزات حفاظتی بهره برداران را در جهت عیب یابی و کنترل عملکرد صحیح شبکه یاری می دهد در نتیجه امر شبکه بطور کامل حفاظت شده و در برابر خطااها از صدماتی چون پارگی سیم، ترانس سوختگی و سوختن کلید و .... مصون خواهد ماند

برای مشاده ادامه مقاله روی "ادامه مطلب" كلیك كنید...

در شبکه های توزیع

امروزه تجهیز سیستمهای قدرت به تکنولوژی پیشرفته علی رغم توانائیها و سهولت در ارائه خدمات و .... موجبات مشکلاتی نیز خواهد شد. در این خصوص مقولات مختلفی مطرح گردیده است. که از جمله آن می توان به کیفیت توان اشاره نمود. که از جمله آن می توان به کیفیت توان اشاره نمود. یکی از مبانی مهم در این بحث مسأله هارمونیک است بطوریکه امروزه آلودگی هارمونیکی از ضمائم لاینفک شبکه های الکتریکی است. لذا شناخت هارمونیک و منابع آنها از اهمیت ویژه برخوردار است. ارزیابی هارمونیک شبکه متأثر از منابع تولید آن است. هارمونیکها از منابع مختلفی تولید میشود که از مهمترین آنها کنورترهای استاتیکی، ماشینهای چرخان و ..... می باشد. برای بهره برداران شبکه توزیع دانستن تأثیرات هارمونیک بر تجهیزات و رفتار شبکه و راههای محدود کردن و مقابله با هارمونیک اهمیت بسزایی دارد.

پیش بینی بار شبکه های توزیع

تأمین انرژی الکتریکی همواره یکی از نیازهای جوامع پیشرفته کنونی بوده است. با توجه به پیشرفتهای صورت گرفته در حال حاضر تقریباً اکثر فعالیتهای صنعتی با استفاده از این انرژی صورت می گیرد. با در نظر گرفتن رشد سریع صنعت، نیاز به تأمین این انرژی هر چه بیشتر احساس می گردد.

یکی از مسائلی که در این رابطه حتماً باید مدنظر قرار گیرد زمان بر بودن ساخت تأسیسات بزرگ تولید انرژی الکتریکی مانند سدها و نیروگاهها می باشد. همین امر لزوم پیش بینی بار در سالهای آینده و فراهم کردن مقدمات ساخت چنین نیروگاههایی را هر چه بیشتر مشخص می کند. بنابراین برای داشتن یک شبکه قابل اطمینان باید یک دید کلی از مصرف انرژی در سالهای آینده داشت و با توجه به آن برنامه ریزی ساخت و نصب تجهیزات گوناگون شبکه های تولید، انتقال و توزیع را انجام داد. در این راستا مسأله برآوردها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که دقیق تر بودن آن به معنی استفاده بهتر از امکانات و جلوگیری از بهدررفتن آنها می باشد.
طبقه بندی: مقالات، 
ارسال توسط ایمان حافظی
آرشیو مطالب
نظرسنجی اساتیدبرق
لطفا استاد مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید...؟

صفحات وبلاگ
پیوند های روزانه

امکانات جانبی
ابتدا نیت کنید سپس با ذکر سه صلوات کلیک کنید

از این بازی اعتیادآور آنلاین لذت ببرید
بازی آنلاین فرودگاه

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار